• piątek – Zwiastowanie Pańskie, uroczystość

1. Dzisiaj gościmy Siostry Albertynki a przed kościołem dobrowolna zbiórka na Wspólne Ratowanie Kolegiaty. Dziękujemy za inicjatywę Apostolstwa Dobrej Śmierci, które wspólnie z rolnikami z Parafii Wszystkich Świętych w Kórniku i z Parafii św. Wojciecha z Kórnika-Bnina przekazało ponad 2 i pół tony warzyw dla sióstr Maryi Niepokalanej, Albertynek, Elżbietanek i Urszulanek.

1. Msza święta z namaszczeniem olejami św. Szarbela we wtorek o godz. 18:00.

1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w piątek
  • Msze święte o godz. 8:30 i z możliwością podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego o godz. 18:00, deklaracje o duchowej adopcji zostały wyłożone z tyłu kościoła, wypełnione przynieśmy je w piątek
  • Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Papieżem zgromadzimy się na modlitwie o godz. 17:00. Droga Krzyżowa wyjątkowo o godz. 17:10
  • Adoracja w kaplicy do godz. 24:00 a w sobotę od 6:00 do 18:00
  • Tego dnia zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia

1. Różaniec z intencjami zapisanymi w księdze próśb i otrzymanych łask w sobotę o godz. 17:15.
  1. Nabożeństwa wielkopostne
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:15 a w Pierzchnie po Mszy o 10:15
  • Droga krzyżowa w piątek o godz. 9:00, 17:00 /z udziałem dzieci i młodzieży/, 18:00 /w Pierzchnie/ oraz po adoracji Najświętszego Sakramentu o 20:00.

1. W ramach przygotowań przed I Komunią świętą przypominam
  • Rodzicom i dzieciom z klas II o spotkaniu w domu parafialnym w sobotę 26 marca, według podanego planu

1. Dziękuję osobom z Parafialnego Zespołu Caritas
  • za wspieranie dzieł miłosierdzia dla bliźniego oraz za posprzątanie salek, które zostaną zaadoptowane dla podopiecznych

1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Miesięcznik

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę śp. Alinę Jędrzejczak, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem;
i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć.