1. Kalendarz liturgiczny
 • Sobota – św. Józefa Oblubieńca NMP
 1. W związku z obecną sytuacją dotyczącą uchodźców w ramach naszej Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku działa Parafialny Zespół Caritas przy naszej parafii, który znajdziemy na fb jako grupę publiczną Caritas Kórnik. Tam będziemy przekazywać na bieżąco wiadomości dotyczące spraw z niesioną pomocą. Dziękujemy wszystkim za przekazaną żywność i rzeczy dla Ukraińców, które w minionym tygodniu przekazaliśmy do Domu Rekolekcyjnego Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Mościenicy oraz do Ośrodka Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu. Wsparliśmy również rzeczami i żywnością rodziny przyjmujące uchodźców w Bninie, Mościenicy i Runowie oraz na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazaliśmy 6030zł. Obecnie wspólnie w ramach Drużyny Miłości angażujemy się w działania naszych Przyjaciół: Fundacji Zakłady Kórnickie, Firmy Jagrol, Fundacji Bardziej i Domu Pokoleniowego w Kórniku. Do najbliższego czwartku zbieramy opatrunki, bandaże, apteczki, podstawowe leki, środki dezynfekujące, artykuły higieniczne, które w najbliższy piątek zostaną przekazane do szpitala we Lwowie. Wszystkim za dar otwartego serca i okazywaną życzliwość z serca dziękuję.
 1. Dzisiaj Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami dobrowolna zbiórka do puszek przed kościołem i kaplicą na dzieło pomocy Ad Gentes. BÓG zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:15 a w Pierzchnie po Mszy świętej o godz. 10:15
 • Droga krzyżowa w piątek o godz. 9:00, 17:00 /z udziałem dzieci i młodzieży/, 18:00 /w Pierzchnie/ oraz po adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
 1. W ramach przygotowań przed I Komunią świętą przypominam
 • Rodzicom i dzieciom z klas I o spotkaniu w domu parafialnym w sobotę 19 marca, według podanego planu
 • Rodzicom i dzieciom z klas II o spotkaniu w domu parafialnym w sobotę 26 marca, według podanego planu.
 1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć Siostry Albertynki a przed kościołem dobrowolna zbiórka na Wspólne Ratowanie Kolegiaty.

 

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Miesięcznik

 

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszch Parafian śp. Józefa Heigenbartha ze Szczodrzykowa, pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Halinę Gąska z Kórnika, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. 

Ewangelia według św. Łukasza