1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Franciszka Salezego
 • wtorek – Nawrócenie św. Pawła
 • środa – św. Tymoteusza i Tytusa
 • piątek – św. Tomasza z Akwinu
 1. Wszystkim Wam Kochani Parafianie i Przyjaciele, w imieniu mojej Mamy Beni, sióstr Justyny i Ani z rodzinami i własnym, dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości, gotowość pomocy, pamięć i dar modlitwy za Tatę Michała, którego pożegnaliśmy w miniony czwartek. Szczególnie dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali Msze święte, które zostały już odprawione i będą odprawiane w naszej Parafii. Pragnę poinformować, że Msza Gregoriańska od Grup Duszpasterskich, Parafian i Przyjaciół rozpocznie się 8 września 2022r.
 1. Dobrowolna zbiórka do puszek na Radio Emaus dzisiaj przed kościołem. BÓG zapłać za składane ofiary.
 1. W związku z 9. letnią Nowenną przed 200. Rocznicą objawień Cudownego Medalika, nasze Siostry Szarytki zapraszają do swojej kaplicy na różaniec w najbliższy czwartek o godz. 19:00.
 1. Różaniec w intencjach polecanych za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w sobotę o godz. 17:15 a po Msza święta o godz. 18:00.

 

 1. Synod u Wszystkich Świętych w Kórniku
 • zachęcamy do zabrania ulotki synodalnej, która pomoże nam w zapoznaniu się z zagadnieniami, o których chcemy porozmawiać w czasie parafialnych spotkań synodalnych
 • w tygodniu zapisy do grup synodalnych w zakrystii oraz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a w następną niedzielę zapisy po Mszach świętych oraz możliwość zaopatrzenia się w parafialną herbatkę synodalną, o której była dzisiaj mowa w kazaniu
 • więcej o Synodzie znajdziemy w Miesięczniku Parafialnym, a także na parafialnej stronie oraz fb parafiawszystkich
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy byłego parafianina śp. Jacka Pawlika, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar

Proboszcz Grzegorz

SŁOWO NA DZIŚ

Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy.

Ewangelia według św. Łukasza