1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – Najświętszego Imienia Jezus
 • czwartek – Objawienie Pańskie
 • niedziela – Chrzest Pański
 1. Zapraszam dzisiaj na kolędowanie podczas Mszy świętych:
 • Parafian z ulicy Staszica 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 i 30 o godz. 12:00
 • Parafian z ulic: Średzka, Parkowa, Prowent, Zamkowa, Celichowskiego, Modrzewiowa, Aleje Flensa o godz. 15:15
 • Plan kolędy na kolejne dni w dalszej części ogłoszeń
 1. Msze święte od najbliższego poniedziałku 3 stycznia do 1 marca 2022r. będą odprawiane w naszej Parafii według poniższego planu
 • Od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 /nie będzie Mszy o godz. 8:30/
 • W sobotę o godz. 8:30 /nie będzie Mszy o godz. 7:00/
 • Wieczorne Msze od poniedziałku do soboty o godz. 18:00
 • W niedzielę: 7:30, 9:00, 10:15 /Pierzchno/, 10:30, 12:00, 15:15, 18:00
 • Przypominam, że w poniedziałki Msze o godz. 7:00 są w kaplicy u Sióstr.
 1. Biuro parafialne
 • W poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:30
 • W piątek nieczynne
 1. Dodatkowa Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe
  w I poniedziałek miesiąca o godz. 19:30 /proszę zabrać ze sobą wodę, sól, olej i świece/ będzie okazją do kolędowania ze Wspólnotą BOGU Bliscy, Apostolstwem Dobrej Śmierci i z uczestnikami Kręgu biblijnego.

 

 1. Nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych prowadzone przez katechistów w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele będą w pierwsze i trzecie wtorki miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:00.

 

 1. Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej będzie połączona z kolędowaniem z Parafianami z ulic Białoboka, Jana Kantego i Młyńskiej oraz małżonkami z Kręgów Kościoła Domowego, Ekip Notre Dame i rodzin przygotowujących się do wczesnej I Komunii świętej w środę o godz. 18:00

 

 1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego /czwartek 6.01.2022r./
 • Podczas Mszy świętych /odprawianych według porządku niedzielnego/ nastąpi poświęcenie kadzidła, węgielka i kredy. Tegoroczne zestawy Posłanych w pokoju Chrystusa przygotowało dla nas Akademickie Koło Misjologiczne a dobrowolnymi ofiarami wspieramy Siostry Elżbietanki, które prowadzą Dom Pokoju w Betlejem, dziękuję za dar serca
 • Po powrocie do domu napiszmy na swoich drzwiach: C+B+M+2022
 • W ramach tegorocznego Orszaku Trzech Króli zapraszam do wspólnego rodzinnego kolędowania na Mszy świętej o godz. 10:30 i 15:15, dzieci proszę o zrobienie i przyniesienie królewskich koron
 • Msza kolędowa w intencji dzieci, rodziców i opiekunów związanych z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Wincentyńską Młodzieżą Maryjną, Chórem i Zespołem Tutti Santi i Duszpasterstwem Młodzieży Face2Face o godz. 15:15
 1. W I piątek miesiąca
 • Odwiedziny chorych ks. proboszcza i ks. Tomasza od ok. godz. 8:00
 • Okazja do spowiedzi świętej w Pierzchnie od godz. 15:00 a następnie Msza święta o godz. 16:00
 • Okazja do spowiedzi świętej w kościele od godz. 16:00 do 18:00, z przerwą na Msze o godz. 16:30 z udziałem dzieci i młodzieży
 • Msza kolędowa w intencji żyjących i zmarłych członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Spotkań w drodze o godz. 18:00, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie modlitewne
 1. Za tydzień w sobotę
 • Msza kolędowa w intencji żyjących i zmarłych Parafian z ulic: Steckiego, Jana Matejki, Patriotów, Potulickiej i Wiatraczna o godz. 18:00
 1. Za tydzień w niedzielę
 • Wspólne kolędowanie Kórnickiej Orkiestry Dętej im. Księcia Józefa Poniatowskiego pod dyrekcją Jacka Kortylewicza oraz Chóru Żeńskiego Kórnickiego Ośrodka Kultury pod dyrekcją Mateusz Nabzdyka po Mszy o godz. 12:00
 • Msza kolędowa dla wspierających i uczestniczących w życiu Parafialnej Rady Ekonomicznej, Duszpasterskiej, Budowlanej i dla osób chcących się włączyć i zaangażować w spotkania synodalne o godz. 15:15
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Floriana Krupkę ze Szczodrzykowa, śp. Ryszarda Polaniaka z Mościenicy, pogrzeb w środę o godz.10:00 i śp. Andrzeja Siejaka z Dziećmierowa, pogrzeb na cmentarzu w Bninie w sobotę o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

Ewangelia według św. Jana 

 

PLAN ODWIEDZIN KOLĘDOWYCH W KOŚCIELE PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W KÓRNIKU

01 – 09.01.2021 

SOBOTA – 01.01 ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

900

W intencji żyjących i zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca
i Parafialnego Zespołu Caritas

1515

W intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Kórnika z ulic: Staszica 1, 15, 17A, 17B, 19 i 21

1800

W intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Kórnika z ulic: Krasickiego 3, 5, 7, 9 i Juliana Tuwima /całość/

NIEDZIELA – 02.01

1200

W intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Kórnika z ulic: Staszica 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 i 30

1515

W intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Kórnika z ulic: Parkowa, Prowent, Zamkowa, Celichowskiego, Modrzewiowa, Aleje Flensa i Średzka

PONIEDZIAŁEK – 03.01

1930

W intencji żyjących i zmarłych Wspólnoty BOGU Bliscy, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Kręgu biblijnego

WTOREK – 04.01 ODWIEDZIN KOLĘDOWYCH NIE MA  

ŚRODA – 05.01

1800

W intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Kórnika z ulic Białoboka, Jana Kantego i Młyńska i należących do Kręgów Kościoła Domowego, Ekip Notre Dame i w intencji rodzin przygotowujących się do wczesnej I Komunii świętej

CZWARTEK – 06.01 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

1515

W intencji dzieci, rodziców i opiekunów związanych z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Chórem i Zespołem Tutti Santi, Wincentyńską Młodzieżą Maryjną
i Duszpasterstwem Młodzieży Face2Face

 

PIĄTEK – 07.01

1800

W intencji żyjących i zmarłych członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Spotkań w drodze: Msza wynagradzająca

SOBOTA – 08.01

1800

W intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Kórnika z ulic: Steckiego, Jana Matejki, Patriotów, Potulickiej i Wiatraczna

 

NIEDZIELA – 09.01

1515

W intencji Parafian wspierających i uczestniczących w życiu Parafialnej Rady Ekonomicznej, Duszpasterskiej, Budowlanej i wszystkich zaangażowanych w rozpoczynający się Synod w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku