• poniedziałek – św. Łucji
  • wtorek – św. Jana od Krzyża

1. Spotkanie z s. Renatą dla rodziców i dzieci z klas 2 /w ramach przygotowania do I Komunii świętej w sobotę/ w domu parafialnym według planu /na spotkanie zabieramy książkę Dobra Nowina/
  • klasy 2a i 2d na godz. 9:30
  • klasa 2b na godz. 10:30
  • klasa 2c na godz. 11:30
  • wszystkie dzieci z klas 2 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie na godz. 12:30.

1. Dzisiaj
  • Dobrowolna zbiórka na Wspólne Ratowanie Kolegiaty, BÓG zapłać za modlitwę i dar serca dla naszego kościoła i kaplicy.
  1. W ramach przygotowania liturgicznego przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom o uczestniczeniu w niedzielnych Mszach świętych
  • Dzieci z klas 1 i młodsze w niedzielę o godz. 15:15
  • Dzieci z klas 2 i 3 oraz od 4 do 6 klasy w niedzielę o 10:30
  • Kandydaci do Bierzmowania z klas 7 i 8 o godz. 18:00
  • Uczniów od 1 do 8 klasy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie: zapraszam co niedzielę na Mszę świętą w kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie na godz. 10:15.

1. Roraty
  • Dla wszystkich o godz. 6:30 /od poniedziałku do soboty/. Oprócz dorosłych do udziału zapraszam młodzież i dzieci.
  • Dla dzieci do piątku o godz. 16:30 super Roraty ze sportowcami. W tym tygodniu na prośbę rodziców zapraszam według planu:
    • poniedziałek klasy I i dzieci młodsze
    • wtorek klasy II
    • środa klasy III /poświęcenie medalików/
    • czwartek klasy IV-VI
    • piątek klasy VII-VIII
  • Roraty w kaplicy filialnej w Pierzchnie w: poniedziałek, wtorek, czwartek i w piątek o godz. 18:00, natomiast w środę i w sobotę o godz. 17:00.

1. Ostatnia w tym roku nauka przed Chrztem świętym dla rodziców i rodziców chrzestnych w najbliższy czwartek po Mszy świętej o godz. 18:00. Od przyszłego roku nauki przed Chrztem świętym będą odbywały się w I i III wtorek miesiąca po Mszy świętej o godz. 18:00.

1. Spowiedź święta w tym tygodniu przed świętami
  • W kaplicy w Pierzchnie przed Roratami oraz dodatkowo w najbliższą sobotę od godz. 16:00 do 17:00
  • W naszym kościele przed Mszami o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.

1. Biuro parafialne w grudniu będzie nieczynne w następujące dni:
  • piątek 24 grudnia, poniedziałek 27 grudnia, wtorek 28 grudnia i piątek 31 grudnia

1. W związku z pytaniami dotyczącymi tegorocznej kolędy informuję, iż będzie ona na wzór ubiegłorocznej skierowana w formie zaproszenia do kościoła lub kaplicy do osób mieszkających na terenie naszej Parafii a także dla osób zaangażowanych duszpastersko u Wszystkich Świętych w Kórniku. Więcej o kolędzie za tydzień.

1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Stachowiak z Kórnika, śp. Henryka Grzegorczyk z Kórnika oraz śp. Zdzisława Migała z Runowa. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

SŁOWO NA DZIŚ

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów.