1. Kalendarz liturgiczny
 • niedziela – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
 • poniedziałek – św. mm. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
 • wtorek – św. Mateusza
 • czwartek – św. Pio z Pietrelciny
 • niedziela – Światowy Dzień Migranta i Uchodźców
 1. Dzisiaj
 • Rozpoczynamy zapisy do wczesnej I Komunii świętej. Rodziców chętnych do przygotowania dzieci od lat 6 proszę dzisiaj lub w ciągu tygodnia lub za tydzień w niedzielę o kontakt osobisty z księdzem proboszczem
 • Po Mszy świętej o godz. 10:30 krótkie spotkanie dla dzieci i rodziców z klas III
 • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej ma swoje Msze święte w ramach przygotowania bezpośredniego o godz. 18:00 /niedziela/. Jednocześnie młodzież i Kandydatów z klas VII i VIII zapraszamy na Msze świętą o godz. 18:00 dedykowaną młodzieży.
 • Dobrowolna zbiórka na czekające nas prace w kaplicy Serca Pana Jezusa w ramach inicjatywy parafialnej Wspólnie ratujemy Kolegiatę. Za dar modlitwy i okazaną pomoc dziękuję: BÓG zapłać.

 

 1. W czwartek
 • Jednodniowa Pielgrzymka harcerska do Smolic, wyjazd dla zapisanych o godz. 9:00 z parkingu przy domu parafialnym

 

 1. Za tydzień w niedzielę
 • Będziemy modlili się wspólnie z Siostrami Albertynkami w intencji ubogich. Wizyta Sióstr stanie się dla nas również okazją do konkretnego daru serc bowiem Siostry będą za dobrowolną ofiarą rozprowadzały kalendarze na rok 2022. Ponadto będzie możliwość wsparcia Sióstr poprzez podarowanie dla ubogich artykułów spożywczych /ryż, makaron, cukier, sery, smarowania, olej, słodycze, herbata, kawa/ a także artykułów chemicznych i płodów rolnych. W ten sposób możemy przyczynić się do przygotowania kolejnych posiłków na rzecz potrzebujących naszej pomocy. Dodam, że dzięki młodzieży z Face2Face nasza Parafia wspiera od ponad roku ubogich i seniorów, którymi opiekują się Siostry Albertynki za co Wam Wszystkim moi Kochani z serca DZIĘKUJĘ.

 

 1. Biuro parafialne
 • zapowiadam, że wymienianki roczne, intencje mszalne na miesiące od stycznia do sierpnia 2022 będą przyjmowane w biurze parafialnym od poniedziałku 27 września br.
 1. Zapowiadam spotkania
 • Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek 20 września po Mszy świętej o godz. 18:00
 • Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek 21 września po Mszy świętej o godz. 18:00
 • Zelatorów ze Wspólnoty Żywego Różańca w środę 22 września o godz. 16:30
 • Odpowiedzialnych za Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ w sobotę 25 września o godz. 15:30
 • Liderów Wspólnoty BOGU Bliscy w poniedziałek 27 września o godz. 19:00
 • Kręgu Kościoła Domowego we wtorek 28 września o godz.19:00.

 

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, najnowszy Miesięcznik Parafialny oraz czasopismo Tota Tua.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Piotra Przybył z Kórnika i śp. Stanisława Niemier z Dziećmierowa, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz
 

Słowo na dziś

Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity, po trzech dniach zmartwychwstanie». Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać.

Ewangelia według św. Marka