1. Kalendarz liturgiczny
 • czwartek – św. Marii Magdaleny
 • piątek – św. Brygidy
 • sobota – św. Kingi

 

 1. Dzisiaj
 • Poświęcenie pojazdów z racji 22. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa włączamy się w misyjną Akcję św. Krzysztof: 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy składając dobrowolną ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy
 • Parafia Rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Kórniku ogłasza Drugi Konkursu Ofert na dzierżawę gruntów parafialnych. Zainteresowani dzierżawą mogą w zakrystii po Mszy świętej pobrać specyfikację wraz z regulaminem od dzisiaj
  niedziela 18 lipca 2021r. do przyszłej niedzieli 25 lipca 2021r.

 

 1. W najbliższy czwartek
 • Msza święta z nabożeństwem z namaszczeniem olejem św. Szarbela o godz. 18:00
 • Nauka przed Chrztem świętym w kościele po Mszy świętej i nabożeństwie o godz. 18:00 /dotyczy rodziców i chrzestnych chrzczonych dzieci po 22 lipca do 4 września/

 

 1. Za tydzień
 • Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, których pragniemy wesprzeć modlitwą oraz dobrowolną ofiarą po Mszach świętych. Błagajmy wspólnie Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym
 • Obchodzimy 1 Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, w intencji których będziemy modlić się wspólnie na Mszy świętej o godz. 9:00.

 

 1. Biuro parafialne czynne na czas wakacji do 3 września
 • poniedziałek od 16:00 do 17:30 /dla narzeczonych, sakramenty i cmentarz/
 • piątek od 9:30 do 11:00 /w sprawach sakramentów/.

 

 1. Zapraszam do pielgrzymowania naszych Parafian i Chętnych spoza Parafii
 • Ze Wspólnotą Żywego Różańca do Lichenia w poniedziałek 26 lipca 2021r. wyjazd godz. 6:00 – są wolne ostatnie miejsca
 • Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ przeprasza i informuje, iż pielgrzymka na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego nie dojdzie do skutku ze względu na brak zapewnienia wejściówek na beatyfikację. Jednocześnie Arcybractwo zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Informacje i zapisy u Odpowiedzialnych ze Wspólnoty
 • Ze Wspólnotą BOGU Bliscy do Górki Klasztornej na wyjazd formacyjny od 17 do 19 września 2021r. – zapisy i wpłaty w zakrystii
 • Parafia pragnie zorganizować Pielgrzymkę do Włoch od 6-13.09.2021r. Plan pielgrzymki dla zainteresowanych do zabrania z zakrystii.

 

 1. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się akcję Tornister Pełen Uśmiechów, której celem jest wsparcie dzieci z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Zbiórka w naszej Parafii potrwa do 15 sierpnia 2021r.

 

 1. Zachęcam do prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali.

Ewangelia według św. Marka