1. Kalendarz liturgiczny
 • czwartek – NMP z Fatimy
 • piątek – św. Macieja, apostoła
 • niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Nabożeństwa majowe w kościele będą odprawiane
 • W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00
 • Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

 

 1. Biały Tydzień dla dzieci, które przyjęły I Komunię świętą
 • W niedzielę dowolna Msza święta
 • Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00
 1. Za tydzień w niedzielę
 • Dzieci z wczesnej I Komunii świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne na Mszy świętej o godz. 15:15 /proszę zabrać gromnicę i wszystkie
  nie poświęcone przedmioty/
 • Dobrowolna zbiórka w ramach Wspólnego Ratowania Kolegiaty

 

 1. Uwaga kandydaci do Bierzmowania prowadzeni przez ks. Łukasza. Sakrament Bierzmowania dla Was będzie 25 maja br. we wtorek o godz. 16:30 i 18:00. W związku z tym ks. Łukasz zaprasza na spotkanie: dziewczyny w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18:45,
  a chłopaków w najbliższą środę po Mszy świętej o godz. 18:45.

 

 1. Spotkanie biblijne z ks. prof. Januszem Nawrotem w czwartek o godz. 19:00 w kościele. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Janusza, który oczekuje na operację.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz najnowszy Miesięcznik Parafialny w którym znajdziemy min. List do Parafian z modlitwą na stronie 2 i 3 a w środku Miesięcznika plan Misji Parafialnej, która przed nami od 29 maja do 6 czerwca b

 

 1. Można zamawiać intencje mszalne od września do grudnia w biurze parafialnym od minionego piątku 7 maja 2021r.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Wrzesińską z Kórnika, śp. Henryka Bąkowskiego z Kórnika w środę pogrzeb na cmentarzu o godz. 10:00 i Msza o godz. 18:00, śp. Władysława Ogonowskiego z Kórnika w środę o godz. 11:30 i pogrzeb na cmentarzu Poznań-Junikowo o 13:30, śp. Helenę Sznura z Pierzchna w piątek o godz. 11:30. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Ewangelia według św. Marka