1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby BÓG, który wybrał Rodzinę, jako miejsce swojego przebywania, zamieszkał w Waszych Rodzinach. Prosimy wspólnie Boże Dziecię, by nam błogosławiło darem zdrowia, łaską pokoju, wzajemną życzliwością oraz miłością mocną, wiarą niezachwianą i nadzieją do końca, aby w naszych rodzinach był zawsze obecny Pan Jezus.

 

2. Kalendarz liturgiczny:

 • czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia
 • piątek – Boże Narodzenie (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
 • sobota – św. Szczepana, pierwszego męczennika (ofiary na szkoły katolickie, KUL, WT UAM)
 • niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

3. Z serca dziękuję:

 • Kapłanom za życzliwość i pomoc w adwentowym oczekiwaniu na Boże Narodzenie
 • Wszystkim dzieciom, które brały udział w Roratach i dzięki ich sercom została przepięknie udekorowana choinka
 • Wszystkim dobrodziejom, którzy pospieszyli z darem serca przygotowując prezenty dla dzieci oraz w tytce świątecznej ofiarowali paczki dla rodzin znajdujących się w potrzebie
 • Caritas parafialnej za poświęcony czas, zaangażowanie i rozprowadzenie ofiarowanych paczek świątecznych
 •   Duszpasterstwu Młodych, ministrantom, panom kościelnym: Łukaszowi, Karolowi i Czesławowi oraz panu Zbyszkowi, Marcinowi i Sławomirowi, którzy pomagali w wykonaniu żłóbków i ubierali choinki w Kórniku i w Pierzchnie
 • za dostarczenie choinek do Kórnika państwu Stępniak, panu Jackowi a do Pierzchna panu Dariuszowi i pani Karaś za ozdoby choinkowe
 • panom organistom Jarosławowi, Grzegorzowi, Franciszkowi, Dziecięcemu Chórowi Tutti Santi, Dziecięcemu Zespołowi Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, Parafialnemu Chórowi Tutti Santi, Zespołowi Bogu Bliscy oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc i zaangażowanie w liturgię przez cały rok
 • Harcerskiej Orkiestrze Dętej na czele z kapelmistrzem p. Jackiem za uświetnienie Pasterki
 • Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i dar obecności.

 

4.     W Wigilię Bożego Narodzenia w naszej parafii są Pasterki:

 •  Rodzinna z udziałem dzieci o godz. 20:00 w naszej świątyni
 •  W kaplicy św. Stanisława w Pierzchnie o godz. 22:00
 •  Pasterka o północy w naszej świątyni u Wszystkich Świętych

 

5. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte i w pierwsze i w drugie święto, tak jak w niedzielę

 

6. Wspólne kolędowanie i koncerty

 • w drugie święto tj. 26 grudnia w sobotę o godz. 17:15 koncert kolęd w wykonaniu Chóru Castellum Cantans
 • w niedzielę Świętej Rodziny tj. 27 grudnia po Mszy świętej o godz. 15:00 wspólne kolędowanie.

 

7.     W najbliższą Niedzielę w Święto Świętej Rodziny

 • rozpoczniemy w naszym Kościele Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia o godz. 15:00 ksiądz Proboszcz otworzy Drzwi Miłosierdzia i odmówi w Kaplicy całodziennej adoracji Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której Msza święta
 • zostanie podany tygodniowy plan wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia od Pierzchna. Ofiary składane podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na dokończenie prac w kaplicy w Pierzchnie oraz na czekające nas w przyszłym roku prace w naszym kościele.

 

8.     Zapraszamy na dziewiętnaste urodziny Miesięcznika Parafialnego w formie zabawy karnawałowej, która odbędzie się w sobotę 16 stycznia 2016r. Zapisy w zakrystii.

 

9.     Polecamy świąteczny numer Przewodnika Katolickiego, Mały Przewodnik Katolicki, Króluj nam Chryste oraz świąteczny numer Miesięcznik Parafialny.

 

 

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił. Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. 

 

Ewangelia według św. Łukasza

 

 

 

 

 

 

               Drodzy Parafianie i Goście dzielimy się z Wami wszystkimi wspaniałą wiadomością. W minionym tygodniu w Zamku Kórnickim odbyła się Uroczysta Gala wręczenia Orderu Radości. Jest to zaszczytne wyróżnienie za wybitne osiągnięcia na rzecz niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. W tym roku Najwyższa Kapituła Orderu Radości postanowiła przyznać to zaszczytne wyróżnienie trzem laureatom, wyłonionym spośród stu pięćdziesięciu dwóch kandydatów z całej Polski.

               Kapituła na wniosek i w imieniu osób niepełnosprawnych postanowiła pasować na Kawalera Orderu Radości w 2015 roku: Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka; pana prof. dr hab. Janusza Fogler oraz naszego Księdza Proboszcza Grzegorza Zbączyniaka. Galę uświetnił koncert skrzypaczki Marty Jaśminy Pawłowskiej wraz z zespołem oraz wystąpił nasz Parafialny Chór Tutti Santi. Relacja fotograficzna na naszym fb: parafiawszystkich.pl a więcej o całej uroczystości dowiemy się w lutowym wydaniu Miesięcznika Parafialnego.