1.     Kalendarz liturgiczny:

 •  niedziela – początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego
 •  poniedziałek – św. Andrzeja
 •  czwartek – św. Franciszka Ksawerego
 •  piątek – św. Barbary: imieniny obchodzi s. Barbara, której składamy najserdeczniejsze życzenia upraszając potrzebnych łask, opieki Matki Najświętszej oraz Bożego błogosławieństwa
 •  niedziela – św. Mikołaja

 

2.     Spotkania duszpasterskie:

 • Parafialny Chór Tutti Santi, Zespół Dziecięcy Tutti Santi, Schola Dziecięca WMM, Duszpasterstwo Młodych, Ministranci, Zespół Bogu Bliscy zgodnie z ustaleniami
 • Wspólnota Bogu Bliscy w czwartek godz. 19:00 w domu parafialnym

 

3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny
i duszpasterski: Nowe życie w Chrystusie. Pragniemy dobrze przygotować się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Pomocą w adwentowym odkrywaniu obecności Pana Jezusa będą Roraty. W tym tygodniu zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 a w soboty o godz. 7:00.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:

 •   czwartek: godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Żywy Różaniec. Spowiadamy od godz. 17:00.
 •   piątek: od godz. 8:30 rozpoczniemy odwiedzimy naszych chorych z Panem Jezusem przed świętami dlatego biuro parafialne będzie tego dnia nieczynne.

Spowiadamy od godziny 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież. Po Eucharystii o godz. 18:00 modlitwa młodych kanonami z Taize w intencji ŚDM w Krakowie.

W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 a o godz. 16:00 Eucharystia

 •   sobota: nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej adoracją po Mszy o godz. 7:00, od godz. 7:50 różaniec pokutny a następnie Msza święta o godz. 8:30.

 

5.     W czasie Adwentu możemy zaopatrywać się:

 •   Od dzisiaj w opłatki na wigilijny stół w zakrystii lub w biurze parafialnym
 •   kartki świąteczne z opłatkiem omodlone przez Siostry Benedyktynki-Sakramentki klauzurowe z Wrocławia
 •  Za tydzień: w świece Caritas Archidiecezjalnej w formie ofiary małe od 6 zł a duże od 12 zł

 

6.     Caritas parafialna prosi o pomoc:

 •  w przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Serduszko z imieniem dziecka prosimy zabrać z dekoracji znajdującej się w Kaplicy Matki Boskiej Różańcowej. Paczki z zaklejonym serduszkiem przynosimy do trzeciej niedzieli Adwentu, czyli do 13 grudnia
 •  w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: przy św. Antonim został wyłożony kosz, z którego pragnący pomóc zabierają Tytkę Miłosierdzia i przynoszą ją napełnioną do czwartej niedzieli Adwentu, czyli do 20 grudnia.

7. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. BÓG zapłać
za złożone ofiary.

 

8. Istnieje możliwość wzięcia udziału:

 •  w warsztatach dla wspólnot modlitewnych, które odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 10:00 do 18:00, zapisy dzisiaj w zakrystii
 •  w sesji formacyjnej prowadzonej przez Mocnych w Duchu w Łodzi, w terminie 27-28 II 2016r. Zapisy w zakrystii do końca grudnia.

 

9.     Zapraszamy na:

 •  Warsztaty śpiewu gregoriańskiego prowadzone przez dr Mariannę Majchrzak z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Odbędą się one w najbliższy czwartek od godz. 17:30 do 19:30 w Domu Parafialnym. Parafialny Chór Tutti Santi zaprasza do udziału a zgłoszenia przyjmowane są mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 •  Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej i Róż Żywego Różańca w Częstochowie w dniach 5/6 grudnia, zapisy w zakrystii Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 8:00 przy Domu Parafialnym, powrót w niedzielę ok. 9:00

 

10. Polecamy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz najnowszy grudniowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. przedstawienie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, zaproszenie na Parafialną Zabawę Karnawałową. Zapisy już za tydzień.

 

 

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo Boże na umocnienie

 

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. 

 

Ewangelia według św. Łukasza