1. Kalendarz liturgiczny:

 • poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archidiecezjalnej
 • wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego
 • środa – św. Małgorzaty Alacoque
 • czwartek – św. Teresy od Jezusa
 • piątek – św. Jadwigi Śląskiej
 • sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego

2. Dzisiaj w niedzielę:

 • obchodzimy po raz XV Dzień Papieski: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc uczniom i studentom z niezamożnych rodzin. Dziękujemy harcerzom z ZHP Kórnik za pomoc w zbiórce
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie zaprasza wszystkich, którzy pragną pomodlić się w intencji rodzin dzisiaj na godz. 15:00. Po Koronce i Mszy świętej Koncert z okazji Dnia Papieskiego. Zapraszamy.

3. Spotkania duszpasterskie:

 • Zespół Bogu Bliscy w poniedziałek na probostwie
 • Parafialny Chór Tutti Santi w czwartek, Zespół Dziecięcy Tutti Santi w piątek, Schola Dziecięca WMM w sobotę
 • Duszpasterstwo Młodych w piątek

4. DZIĘKUJĘ Wszystkim a szczególnie Parafialnemu Zespołowi Caritas, Wspólnocie Bogu Bliscy, Ekipom Notre Dame, Stowarzyszeniu Żywy Różaniec, Arcybractwu Straży Honorowej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Rodzinom Szensztadzkim, Kręgom Rodzin za pomoc i zaangażowanie w tygodniu maryjnym dla dobra naszych rodzin. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dzieciom za dar wspólnej modlitwy za rodziców.

5. Różaniec święty w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:45 a dla wszystkich: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30.

6. Od poniedziałku przyjmujemy w biurze intencje mszalne na pierwszą połowę roku 2016.

7. Za tydzień Światowa Niedziela Misyjna taca w kościele na Papieskie Dzieła Misyjne a przed Kościołem dobrowolna zbiórka na nasze prace w parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie: BÓG zapłać.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki, październikowy Miesięcznik Parafialny oraz kalendarz na rok 2016 przygotowane przez Miejsca święte w Polsce.

9. Zapraszamy na Pierwszą Biesiadę Parafialna ze św. Marcinem. Odbędzie się ona
7 listopada w Domu Gościnnym w Trzebisławkach a od dzisiaj można zapisywać się na biesiadę w zakrystii i w biurze parafialnym.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie:

Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?

Ewangelia według św. Marka