1.    Kalendarz liturgicznya:

  •     poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej
  •     środa – NMP Różańcowej - odpust
  •     piątek – bł. Wincentego Kadłubka


2.    Dzisiaj w niedzielę:

  •     Dzieci do VI klasy włącznie po Mszy świętej otrzymują Ziarno z Ewangelią na niedzielę. Dzisiaj dodatkowo niespodzianka.
  •     Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00 z racji jutrzejszego wspomnienia św. Faustyny. Przypominamy, że każdego dnia w kaplicy Serca Pana Jezusa modlimy się koronką adorując Najświętszy Sakrament.


3.    Spotkania duszpasterskie:


•    II Róża Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 17:00 na probostwie
•    Wszyscy kandydaci do sakramentu Bierzmowania w poniedziałek do wyboru Msza o godz. 18.00 albo o godz. 19:30.
•    Wspólnota Notre Dame we wtorek prowadzi różaniec o 17:30 a po Mszy świętej zaprasza na spotkanie z o. Karolem Meissnerem wszystkich małżonków do domu parafialnego
•    Zelatorzy Żywego Różańca w środę po Mszy o godz. 18:00 na probostwie
•    W domu parafialnym dla: Parafialnego Chóru Tutti Santi, Zespołu Dziecięcego Tutti Santi, Scholi Dziecięcej WMM  oraz Duszpasterstwa Młodych spotkania zgodnie z ustaleniami prowadzących.

4.   Trwa otydzień ku czci Królowej Różańca Świętego. 

5. Dzieci z klas III, które przygotowują się do I komunii w naszej parafii w najbliższą środę na Mszy świętej o godz. 16:30 będą miały poświęcone różańce. Rodzice, którzy zamówili różańce odbierają je w środę przed Mszą w zakrystii.

6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. profesora Janusza Nawrota, który zaprasza nas odkrywania bogactwa Słowa Bożego. Już w najbliższy czwartek zostaną rozpoczęte otwarte wykłady o Piśmie Świętym w formie parafialnego kręgu biblijnego, które cyklicznie będą prowadzone co miesiąc.

7. W ramach przygotowania do wczesnej I Komunii świętej najbliższa katecheza dla dzieci i rodziców we wtorek o godz. 17:15 w Domu Parafialnym, a Msza święta w najbliższy piątek o godz. 18:00 podczas której zostaną poświęcone różańce.

8. W najbliższy czwartek na Mszy świętej o godz. 18:00 nastąpi uroczystość poświęcenia komży i włączenia chętnych do grona kandydatów przygotowujących się do Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej parafii.

9. Różaniec święty w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku w łączności ze Mszą świętą dziecka Bożego o godz. 16:30 a dla wszystkich: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30.

10.  Parafialne pielgrzymowanie:
•    Z piątku na sobotę o północy zapraszamy na Mszę świętą po której około 1:00 wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Francji.

11.  Polecamy Przewodnik Katolicki oraz najnowszy październikowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. relacja z naszych tegorocznych dożynek parafialnych w Trzebisławkach. Ponadto jest jeszcze możliwość zaopatrzenia się w kalendarze na rok 2016 przygotowane przez Miejsca święte w Polsce.

12.  Zapraszamy na Pierwszą Biesiadę Parafialna ze św. Marcinem. Odbędzie się ona 7 listopada w Domu Gościnnym w Trzebisławkach a od dzisiaj można zapisywać się na biesiadę w zakrystii i w biurze parafialnym.
 
Za tydzień w niedziele 11 października będziemy obchodzić po raz XV Dzień Papieski. Tym razem odkrywamy przesłanie świętego papieża z rodu Polaków w haśle: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Tego dnia przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc uczniom i studentom z niezamożnych rodzin. Zbiórka na nasze prace w parafii zostaje przesunięta na trzecią niedzielę miesiąca. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie: BÓG zapłać.Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie:

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

 Ewangelia według św. Marka